ŠportZaujímavosti

Anna Karolína Schmiedlová postúpila do 2. kola Roland Garros a vyradila Venus Williamsovú

Na parížskej antuke vyradila bývalú svetovú jednotku Američanku Venus Williamsovú 6:4, 6:4. Bieloruska desiatka Victoria Azarenková tohtoročná finalistka US Open bude jej ďalšou súperkou. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa do 2 kola dvojhry prebojovala na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Vďaka chránenému renkingu sa Schmiedlová dostala do hlavnej súťaže, hoci sa v úvode trápila na podaní s Venus Williamsovou. Američanka mala síce dvakrát brejk, ale ani raz ho nepotvrdila. Keď bol stav 2:4 Schmiedlová získala 4 gemy hneď po sebe a prvý set sa stal jej korisťou. Anna sa chytila na returne a vďaka veľmi dobrému pohybu mala navrch v dlhších výmenách.

Smiedlová na začiatku druhého setu odskočila Venus Williamsovej na 4:1 a zápas dotiahla do víťazného konca. Desiaty gem premenila pri vlastnom servise tretí mečbal a vzájomnú bilanciu tak s 40 ročnou Američankou upravila na 3:1.

Staršiu sestru Williamsovú zdolala na Roland Garros už aj v roku 2014, no začiatkom tejto sezóny nad ňou vyhrala na harde v mexickom Montereey. Azarenková a Schmiedlová sa vo vzájomnom zápase ešte nestretli.

Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Venus Williamsová (USA) 6:4, 6:4